Piirin seurat

 

HAAPAVEDEN URHEILIJAT                                                                                       
13091 HaapavU
Pj. Juha Aho
Hakolantie 4
86600 HAAPAVESI
044 291 4628
juha.aho@kotinet.com

Yu-jaoston pj.
Lasse Heikkilä
044 3593 653
heikkilalasse@hotmail.com


HAUKIPUTAAN VEIKOT
13037 HaukipVe

Seuran puheenjohtaja
Erkki Kumpula
0400 682 790
erkki.o.kumpula@gmail.com  
Lounatuuli 6 90830 Haukipudas

jaoston puheenjohtaja
Mikko Remsu 
040 482 5740
hauveyu@gmail.com  
Tolpparinne 9 90830 Haukipudas

 


IIN YRITYS
13038 IinY
Pj. Pertti Paaso-Rantala
Ollintie 14 A 2
91100 II
040 803 0581
pertti.paaso-rantala@elisanet.fi

Yu-jaoston pj. ja nuorisovastaava
Ismo Pudas
Rinnepolku 6
90850 MARTINNIEMI
040 731 5859
ismo.pudas@kolumbus.fi 

Yu:n valmennuspäällikkö Pertti Huovinen
Ollintie 14
91100 II
050 571 9248
pertti.huovinen@pp4.inet.fi


KEMPELEEN KIRI
13050 KempKi

Seuran puheenjohtaja
Ahti Tahkola
+358 400 527 423
ahti.tahkola@mail.suomi.net

Yu-jaoston pj.
Jari Ohukainen
Pajulinnuntie 11
90440 Kempele
040 555 8744
jari.ohukainen@dnainternet.net

Seuran yhteyshenkilö
Jukka Koskela
Velhonkuja 3
90450 Kempele
040 5445757
jskoskel@gmail.com
 

Taloudenhoitaja
Anu Pulkkinen
anu.pulkkinen2@gmail.com
040 8462481
Rajakorventie 55
90440 Kempele

Kestävyysjuoksuvastaava
Keijo Pulkkinen
keijo.pulkkinen@tietomekka.fi
040 8212646
Rajakorventie 55
90440 Kempele


KEMPELEEN MARATONKLUBI

Pj. Juha Liljamo
0400-687350
Juha.Liljamo@cloetta.fi

Siht. Tatu Luokkanen
Huovinkuja 6B
90630 OULU
040-545 8768
TLU@Gorenjegroup.com


KEMPELEEN PYRINTÖ
13054 KemPy
Pj. Marko Pirttikoski
90440 KEMPELE
043 216 0278
marko.pirttikoski@maintpartner.com


KESTILÄN KISA-VEIKOT
13002 KestKV
Seuran puheenjohtaja ja seuran yhteyshenkilö
Erkki Helander
Purontie 3
92700 KESTILÄ
0400 100 673
erkki.helander@ehsport.inet.fi

Yu-jaoston pj. Jukka Still
Maksinharjuntie 28
92700 KESTILÄ
0500-685 953
jukka.still@pp.inet.fi 

Seuran nuorisopäällikkö/nuorisovalmennuspäällikkö
Maarit Keränen
Vaalantie 764
92700 KESTILÄ
040-5750579
keranen.maarit@hotmail.com

Kunniakierrospäällikkö Arja Akbaba
Hallintokatu 3
92700 KESTILÄ
040 535 0208
arja.akbaba@siikalatva.fi


KIIMINGIN URHEILIJAT
13066 KiimUrh

Seuran puheenjohtaja
Aila Orabi
0400 587 841
aila.orabi@posti.com

Jaoston pj. ja seuran yhteyshenkilö
Antti-Pekka Rönkkö
Kukkatie 15 as 2
90900 Kiiminki
0504693304
ronkko.anttipekka@gmail.com


KUIVANIEMEN YRITYS
Pj. Sirpa Varanka
040 770 4326
kuivaniemen.yritys@gmail.com


KUIVASJÄRVEN AURA
13013 KuivAu

Seuran puheenjohtaja
Antero Lehto
+35840 754 1983
anterole@kapsi.fi 

Yu-jaoston pj., nuorisovastaava ja valmennuspäällikkö
Anne Karvinen-Poutanen
Porotie 1 A
90650 OULU
040 563 5467
kuivasjarven.aura@pp.inet.fi

Kestävyysjuoksuvastaava
Riitta Kallio-Kokko
Ajoporontie 6
90650 Oulu
0408468161
riitta.kallio-kokko@pp.inet.fi


KUUSAMON ERÄ-VEIKOT
13068 KuusEV

Seuran puheenjohtaja
Tuomo Hänninen
050-5113195
tuomo.hanninen@kuusamo.fi

Yu-jaoston puheenjohtaja
Anita Saarela -Myllylä
040-5182259
anita.saarelamyllyla@gmail.com

Seuran yhteyshenkilö
Maarit Hanhela
040-5643955
Meskusvaarantie 9 a
93600 KUUSAMO
maarit.hanhela@pp.inet.fi

Yu:n valmennuspäällikkö
Reijo Jokinen
Kiitämäntie 3
93600 KUUSAMO
0400 691 442
reijo.jokinen@kuusamo.fi

Yu:n nuorisovastaava Jukka Makkonen
Takarannantie 12
93600 KUUSAMO
040 590 9319
jukka.makkonen@kuusamo.fi

Talouden hoitaja
Päivi Laihola
Vanttajantie 6 B
93600 KUUSAMO
08 818 1122
Fax 08 818 1121
kuusamon.eraveikot@kev.inet.fi


KÄRSÄMÄEN KATAJA
13007 KärsKa
Yu-jaoston puheenjohtaja
Tarja Vaitiniemi
Palolantie 91
86710 KÄRSÄMÄKI
0440 778 549
tarja.vaitiniemi@selanne.net

Yu-jaoston yhteyshenkilö
Tarja Mäenpää
Hakalantie 113
86710 KÄRSÄMÄKI
040 549 1112
tarja.maenpaa@pp6.inet.fi 

Kunniakierrospäällikkö 
Pekka Anttila
Saarentie 24
86710 KÄRSÄMÄKI
040 704 4956
pekka.anttila@asiamiespalvelu.com


LAITASAAREN VETO
13024 LaitasVe

Seuran puheenjohtaja
Arja Lotvonen
Ilmarintie 15
91500 Muhos
040-7636533
arja.lotvonen@gmail.com


LIMINGAN NIITTOMIEHET
13053 LimNM

Seuran puheenjohtaja
Jukka Teerikangas
0408313722

Yu-jaoston pj. Vesa Kallio
040 194 4736
Ylipääntie 15 A
91900 LIMINKA
vesa.kallio@oamk.fi

Yu:n valmennuspäällikkö
Jorma Jokela
Kulorastaantie 3
91900 LIMINKA
0442388213
jorma.jokela61@gmail.com

Laskutusosoite
Limingan Niittomiehet/Yu-jaosto
Päivi Lumijärvi
Kulorastaantie 3
91900 LIMINKA


LUMIJOEN LUMIUKOT
13061 LumijLU

Seuran puheenjohtaja
Jussi Poutiainen
050 4862 480
jussi.poutiainen@kolumbus.fi

Yu-jaoston pj.
Katri Greus
Varjakantie
91980 LUMIJOKI
0400286447
lumijoen.lumiukot@gmail.com


MERIJÄRVEN KESTÄVÄ
Seuran yhteyshenkilö
Ari Mehtälä
050 3255124
ari.mehtala@gmail.com
Kalliotorpantie 17
84100 Ylivieska

Seuran puheenjohtaja
Kari Jokela
050-3848861
kari.jokela@merijarvi.fi
Peurasaarentie 35
86220 Merijärvi


OULAISTEN HUIMA

Seuran yhteyshenkilö tai toiminnanjohtaja

Reijo Saukko 
044 5338759 
reijo.saukko@evl.fi 
Saukontie 37 86300 Oulainen

Seuran puheenjohtaja
Ari Ojala 
040 4120688
oulaistenhuima@gmail.com  
Vainiokuja 4 86300 Oulainen

Jaoston puheenjohtaja
Mikko Röyttä 
mikko.roytta@kotinet.com  

Seuran yu-taloudenhoitaja
Hannu Rajaniemi 
050 4661538 
hannu.rajaniemi@tehofilter.fi  


OULAISTEN TARU
13094 OulaisTa

Seuran puheenjohtaja ja yhteyshenkilö
Anneli Rajaniemi
044-5952366
anneli.rajaniemi@gmail.com

Yu-jaoston pj.
Mervi Rasinaho
memmuliini81@gmail.com


OULUN NMKY:N URHEILIJAT
13022 OulNMKY

Jaoston pj.
Teemu Kangasharju
040-7079872
teemu.kangasharju@gmail.com 

Seuren yhteyshenkilö
Petri Huhtala
0405676586
ONMKYU Raatintie 7
90100 Oulu
petri.huhtala@onmky.fi

Seuran yu-taloudenhoitaja
Hilkka Pirneskoski
Raatintie 7
90100 OULU
08-8155550
hilkka.pirneskoski@onmky.fi


OULUN PYRINTÖ
Hakakatu 5
90140 Oulu

Seuran puheenjohtaja
Jukka Sihvonen
Puutarhakatu 1
90130 Oulu
0400 683206
jukka.sihvonen@dentfys.fi

Yu-jaoston pj.
Mats Granö
Hakakatu 5
90140 Oulu
0503402483
mats.grano@gmail.com

Seuran yhteyshenkilö
Heikki Aura
Hakakatu 5
90140 Oulu
044 7812809
yleisurheilu@oulunpyrinto.fi

Taloudenhoitaja
Raija Kahila
Hakakatu 5
90140 Oulu
040 5739014
raija.kahila@dnainternet.net

Nuorisovalmennuspäällikkö / nuorisopäällikkö
Heikki Aura
044 7812809
yleisurheilu@oulunpyrinto.fi

Kunniakierrospäällikkö
Kalevi Tervo
Vaskitie 1 as 54
90250 Oulu
044 0284074
velit@suomi24.fi


PIIPPOLAN TERÄVÄ
13063 PiippTe
Pj. ja yu-jaoston pj. Mikko Äijälä
Anttilantie 4
92620 PIIPPOLA
044 511 8335
puheenjohtaja@pite.fi

Kestävyysjuoksuvastaava Pasi Anttila
Kurjenpolvi 2 G 5
90580 OULU
044 345 0217
julma-juha@pite.fi


PUDASJÄRVEN URHEILIJAT
13018 PudasjU

Seuran puheenjohtaja
Kirsi Kipinä
kirsi.kipina@gmail.com

Yu-jaoston pj. Heino Ruuskanen
Piukkalantie 4
93100 PUDASJÄRVI
0400 346 097
heino.ruuskanen@pudasjarvi.fi

Toiminnanjohtaja
Marko Koivula
Toritie 1
93101 PUDASJÄRVI
0400 771118
marko.koivula@pudasjarvi.fi


PULKKILAN PONSI
13082 PulkkPo
Pj. ja nuorisopäällikkö Teija Aho
Junnonojankuja 21
92600 PULKKILA
040 538 7726
teija.aho@suomi24.fi

Yu-jaoston pj.
Kaisu Rönkkömäki
Haapavedentie 71
92600 PULKKILA
040 755 8031
kaisu.ronkkomaki@siikalatva.mhy.fi 


PYHÄJOEN WIRTA
PyhäjoenW
pj. Aki Haikola
040-5336527

Pyhäjoen Wirta ry
Koskikuja 28
86100 PYHÄJOKI
pyhajoenwirta@gmail.com

Taloudenhoitaja / nuorisopäällikkö
Johanna Karjaluoto-Pisilä
Riekkopolku 8
86170 Yppäri
0505761457
johanna.karjaluoto@edu.pyhajoki.fi


RAAHEN VESA
13059 RaahVe

Seuran puheenjohtaja
Ilkka Kontinaho
Akkunakivi 5
92130 Raahe
0400-823911
ilkka.kontinaho@raahenvesa.fi

Seuran yhteyshenkilö / nuorisopäällikkö
Minna Kortessalo
Ketunkuja 19
92160 SALOINEN
045 678 2729
minna.kortessalo@raahe.fi

Taloudenhoitaja
Arja Silvola
Asemakatu 12 B
92100 RAAHE
0440 343262
arja.silvola@raahentili.fi

Kunniakierrospäällikkö
Ilkka Kontinaho
Akkunakivi 5
92130 Raahe
0400-823911
ilkka.kontinaho@kisakontti.fi


RANTSILAN RAIKAS
13093 RantsRa
Yu:n yhteyshenkilö Sami Kangas
Keräläntie 551 
92500 Rantsila
040-7471557
samikangas@hotmail.com


ROKUAN RYHTI
RokRy
Yu:n yhteyshenkilö Matti Sakaranaho
Tallikuja 1 A 13
90240 Oulu
040 503 8779
matti.sakaranaho@viherrakennus.com


SALOISTEN SALAMA
13057 SalSa

Seuran pj.
Terho Hautamäki
0445046483

Yu-jaoston pj.
Matti Vuorikoski
0503213811

Seuran yhteyshenkilö
Heikki Kiilakoski
Ollinsaarentie 45 M 85
92120 RAAHE
0405373096
heikki.kiilakoski@kotinet.com

Yu:n valmennuspäällikkö
Markku Tuomaala
Pereentie 7
92120 RAAHE
0400 625 685
markku.tuomaala@raahenao.fi 


SIIKAJOEN SISU
13077 SiikajSi
Pj. Tuomo Mäkinen
Junttilantie 12
92320 SIIKAJOKI
040 865 9073

Yu:n yhteyshenkilö Vesa Ojanperä
Niittymaantie 254
92320 SIIKAJOKI
044 439 3636
opera@kotinet.com

Taloudenhoitaja
Rauni Launonen
Pitkätie 15
92320 SIIKAJOKI


SIIKALATVAN URHEILIJAT
13098 SiikalU
Pj. Keijo Makkonen
Kajaanintie 3 A
92930 PYHÄNTÄ
040 708 2348
keijo.makkonen@gmail.com

Sihteeri
Paavo Hiltunen
Koivukuja 4 as. 4
92930 PYHÄNTÄ
040 833 5624


TAIVALKOSKEN KUOHU
13064 TaivalkKu

Seuran pj.
Tuomo Leinonen
Kelotie 2
93400 Taivalkoski
0400-284652

Seuran yhteyshenkilö Hilkka Kynsijärvi
Kostontie 128
93470 Inget
040 827 8431
hilkka.kynsijarvi@pp.inet.fi


TYRNÄVÄN TEMPAUS
13102 TyrnTe
Jari Matinolli
Matinollintie 5 A
91800 Tyrnävä
jari.matinolli@matinollinperuna.fi.

Sihteeri
Maija-Liisa Prokkola
Ahintie 9 A 2
91800 TYRNÄVÄ
044 361 7210
maija-liisa.prokkola@osuuspankki.fi


UTAJÄRVEN URHEILIJAT
13086 UtajU

pj Jari Aitta
Murrontie 53
91600 Utajärvi
050 3657932
aittaj.2@gmail.com

sihteeri Raili Kokko
Niskankyläntie 34
91600 Utajärvi
040 5177190
kokko.raili@mail.suomi.net


VAALAN KARHU
13084 VaalKa
Yu-jaoston pj. Juha Airaksinen
0400 855 951
juha.airaksinen@vaala.fi 


VIHANNIN URHEILIJAT
13085 VihannU
Yu:n yhteyshenkilö Mikko Hemmilä
Järvitie 6
86400 VIHANTI
050 314 2917
hemigo@luukku.com


YLI-IIN NASEVA
13110 YliINa
Pj. Tuomo Hökkä
050 559 4444
tuomo.hokka@eduouka.fi

Yhteyshenkilö Sari Viitala
sari.viitala@eduouka.fi


YLIKIIMINGIN NUIJAMIEHET
13019 YlikNM
Yu-jaoston pj. Outi Kokkoniemi
Harjutie 1
91300 YLIKIIMINKI
040 729 2677
outi.kokkoniemi@luukku.com


YPPÄRIN URHEILIJAT
13065 YppU
Pj. Hannu Anttila
Viirretjärventie 7
86170 YPPÄRI
0400 586 441
hannu.anttila@sahkopalveluanttila.net

Yu-jaoston pj. Marja Rajaniemi
Rajaniementie 250
86100 PYHÄJOKI
040 772 0283
mr.rajaniemi@gmail.com

 
 

 

                                                                                                                                                                       Etusivulle >>

                                                                                                                                                                       << Alkuun